KASIMPAŞA MAHALLESİNE KADIN ELİ DEĞSİN

Girişimciliği ve girişkenliği ile Menderes halkının takdir ettiği Solmaz Cınık Cerit 31 Mart yerel seçiminde Muhtar Adayı. 8 seçkin isimden oluşan azasıyla ilçenin ikinci büyüğü olan Kasımpaşa Mahallesini geleceğe taşımak istiyor.

KASIMPAŞA MAHALLESİNE KADIN ELİ DEĞSİN

Girişimciliği ve girişkenliği ile Menderes halkının takdir ettiği Solmaz Cınık Cerit 31 Mart yerel seçiminde Muhtar Adayı. 8 seçkin isimden oluşan azasıyla ilçenin ikinci büyüğü olan Kasımpaşa Mahallesini geleceğe taşımak istiyor.

KASIMPAŞA MAHALLESİNE KADIN ELİ DEĞSİN
26 Mart 2019 - 20:46

Menderes’te doğan, Mendereste doyan 20 yıllık esnaf Kasımpaşalı Solmaz Cınık Cerit Mahallesini güzel bir geleceğe taşımak için Muhtar Adayı oldu. Yaklaşık 5 aydır seçim çalışmalarını sürdüren Solmaz Cınık Cerit 8 kişiden oluşan bir Aza listesi oluşturmuş durumda. Mümin Hatipoğlu, Uğur Bektaş, Mustafa Güner, Nevzat Koyuncu, Hülya Ateş, Birgül Gündem, Muhammet Ay ve Yakup Yılmaz kadın muhtar adayının Aza Adayları.
Yoğun bir iş ve seçim temposunu sürdüren Kasımpaşa Muhtar Adayı Solmaz Cınık Cerit  Menderes Gazetemiz ile bir söyleşi gerçekleştirdi.
Aday olmaya nasıl karar verdiniz?
Doğduğum ve doyduğum bu mahalleyi çok iyi tanıyorum. Görüşlerine değer verdiğim çok sayıda mahallemizin önde gelen ismi beni muhtar olarak görmek istediğini bana iletti. Çevremde yaptığım araştırmadan şeffaf, çalışkan, mahallenin sorunlarını çözen, güler yüzlü samimi bir kadın muhtar istendiğini tespit ettim. Kasımpaşa Mahallemizin ilk kadın Muhtarı olmak için kolları sıvadım. Aday oldum.
Adaylığınız nasıl karşılandı?
Beklediğimin çok üzerinde bir desteği yanımda buldum. Kasımpaşalı kadınlarımız kararımı coşku ile karşıladı. “Kasımpaşa Mahallemize bir kadın eli değmeli Kasımpaşa yenilenmeli”dediler. Erkek kadın tüm seçmenler adeta beni bağırlarına bastı. Kampanyama gönüllü bir destek var. Her geçen gün çığ gibi büyüyor.
Muhtarlığınızda neleri yapmayı hedefliyorsunuz?
“Çalışan kadın,Güçlü kadın” sloganıyla yola çıktım. Kendim çalışıyorum. Yanımda çalışan 5 kişinin de iş ve ekmek kapısı olan Sude Ev Yemekleri Salonu’nun işletmecisiyim. Kasımpaşa Mahallemizde işsiz olan insanımıza iş ve aş sağlayacak girişimlerde bulunmak istiyorum.
50. Yıl Caddesinde ıslah edilen deremizin etrafında bir rekreasyon alanı oluşturulması en büyük arzularımdan biri. Mahalle sakinlerimizin bu alanda keyifli zaman geçirebilecekleri etkinlikler düzenlemek istiyorum. Mahalle sakinlerimizin bu alanda kendi yaptıkları ürünleri satıp aile bütçelerine katkı sağlamaları ilçe ekonomimize de bir can suyu olacaktır.
Siyasi partisine, ırkına, mezhebine karışmadan herkese eşit mesafede durup adil bir hizmet sunmak en büyük hedefim.
KASIMPAŞA MAHALLESİNDEKİ SEÇMEN NE DEDİ?
-Solmaz harbi kızdır, mücadelecidir, dediğini yapar.
-Çalışan emeğin kıymetini bilen bir kadın.
-Güler yüzlü ekip çalışmasına inanan bir arkadaşımız.
-Sorunlarımızı yetkililere taşıyabilecek sözünün eridir.
-Kasımpaşa’nın ilk kez kadın muhtarı olacak heyecanlıyız.
-İyi bir Aza ekibi var. Bu işi yapacaklarına eminiz.
-Solmaz candır. Muhtarlığı yapacak gücü var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum